Виконком Сумської міськради має намір затвердити місця, де будуть встановлені системи автоматичної фіксації правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. Це оглядові відео- і фотокамери, підключені до Інтернету, які передають сигнал в онлайн-режимі на сервер управління патрульної поліції. Такі системи поступово впроваджуються у всіх великих містах України вже протягом трьох років і функціонують в єдиній інформаційній системі МВС. До Сум черга дійшла тільки зараз.

У кожному місті є такі нещасливі перехрестя, на яких постійно відбуваються аварії. Причому досить часто це серйозні ДТП, з травмованими і навіть загиблими. У Сумах такі, наприклад, перехрестя вул. Харківської і Героїв Сумщини, вул. Чорновола і Засумська, ділянку на вул. Героїв Крут від з’їзду з мосту КРЗ до повороту на пр. Лушпи і деякі інші. Складно пояснити, чому саме на цих ділянках трапляється найбільше аварій, але факт залишається фактом. І, схоже, правоохоронці спільно з міською владою вирішили вжити додаткових заходів, щоб поліпшити дорожню дисципліну на аварійно небезпечних ділянках.

У жовтні 2017 року Кабмін прийняв постанову №833, яка регламентує роботу систем автоматичної фіксації правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху. Були внесені і відповідні зміни до Адмінкодексу. Зараз поліцейські мають право виносити постанови про накладення штрафу на порушників на підставі інформаційних файлів, витягнутих з системи автоматичної фіксації (фото, відео), і такі файли приймаються як докази в суді.

У Сумах такі системи планується розмістити на перехрестях вул. Харківська – Героїв Сумщини – Гагаріна; вул. Харківська – Лінійна (в районі будинку №133 на Харківській); вул. Героїв Крут – пр. Лушпи (в районі будинку №4 на Героїв Крут); вул. Героїв Крут – пр. Лушпи у напрямку до річки (на ділянці дороги 300 – 5 м до перехрестя); вул. Чорновола – Засумська (на під’їзді до перехрестя); вул. 20 років Перемоги – Г. Кондратьєва (на підйомі до перехрестя з боку вул. Прокоф’єва).

Ці місця запропоновані управлінням патрульної поліції в Сумській області виходячи з статистики дорожніх аварій в обласному центрі за останні кілька років. Як повідомили в управлінні, питанням впровадження систем автоматичної фіксації займається саме МВС (представники міністерства приїжджали до Сум навесні). Затверджений виконкомом перелік місць потрібен для розробки проектно-кошторисної документації.

За чий рахунок буде закуповуватися обладнання для систем фіксації (держбюджету або місцевого), в управлінні патрульної поліції поки не знають. Не знає цього і директор департаменту інфраструктури міськради Олександр Журба, відомство якого готувало відповідний проект рішення виконкому. Принаймні, за словами чиновника, на поточний рік гроші на установку цих систем в бюджеті громади точно не передбачені. Їх завдання на сьогодні – тільки внести перелік вулиць на розгляд виконкому. Так що виходить одне з двох: або камери встановлюватимуть ще не в цьому році, або це все-таки буде робитися за рахунок держбюджету.

У будь-якому випадку, питання, схоже, зрушиться з мертвої точки. Зокрема, є надія, що водії (як, втім, і пішоходи) стануть обережнішими, знаючи, що всі їхні дії на тому чи іншому відрізку дороги фіксуються в онлайн-режимі. Крім того, потерпілим більше не доведеться шукати свідків через соцмережі та ЗМІ, щоб встановити істину і притягти до відповідальності справжнього винуватця ДТП.