З 11 серпня колишній заступник Сумської колонії Владислав Павлик перебуває у СІЗО. До цього чоловік, якого обвинувачують, у тому, що він збив 16-річну дівчину та був засуджений за це до п’яти років за ґратами, був у розшуку. Його у Сумах затримав працівник поліції, йдеться у повідомленні на сторінці у Фейсбук Сумській обласної прокуратури.

Мова про події 2018 року. Того року вранці 9 лютого на вулиці Роменській у Сумах 16-річну дівчину збили на нерегульованому пішохідному переході. Дівчина тривалий час була у комі з тяжкими травмами. Справу слухали майже три роки.

2 лютого 2021 Владислава Павлика засудили до п’яти років за ґратами. Також він має виплатити постраждалій, 70 тис. грн за лікування та 250 тис. грн – за вчинення моральної шкоди. На винесення вироку ані Владислав Павлик, ані його адвокат не з’явилися. Наступного дня його затримати не вдалося й з того часу він перебував у розшуку.

У прокуратурі зазначають, що на 13 вересня цього року призначений апеляційний перегляд покарання.

Відомо, що:

  • Постраждала Карина Житник отримала закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, закриту травму грудної клітини та живота, через що тривалий час була у комі.
  • У лютому 2018 року за Павлика внесли заставу.
  • За два місяці до того правоохоронці склали на Владислава Павлика протокол за керування автівкою у нетверезому стані й, за рішенням суду, він сплатив штраф – 10 тис. грн.
  • Батьки збитої дівчини вимагали відшкодувати моральні та матеріальні збитки в 1 млн гривень.
  • 29 січня у Ковпаківському суді Сум відбулись дебати у цій справі. Тоді Владислав Павлик своєї провини не визнав. А один із його адвокатів заявив, що тілесні ушкодження дівчина отримала не внаслідок аварії, а з власної необережності.