ГО “Бюро правничих комунікацій” за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» у червні-липні 2021 року проводить опитування учасників судових проваджень щодо якості роботи судів Сумської області. Вперше опитування проводиться в режимі онлайн, будь-хто з учасників судових проваджень може взяти в ньому участь, заповнивши анкету. 

Як розповів керівник проекту «Проведення опитувань учасників судових проваджень у судах Сумської області з використанням методології карток громадянськогозвітування» Андрій Сухоставець,таке опитування проводиться з метою об’єктивної оцінки якості послуг, що надаються судами. Громадянам пропонують заповнити онлайн-анкету, де оцінити зручність та комфортність перебування у приміщенні суду, якість судових послуг,доступність та повноту інформації, яку розміщує суд на своїх ресурсах. Загалом реалізація такої ініціативи дозволить дізнатись, чи відповідає суд очікуванням відвідувачів, а також дослідити інструменти дистанційної взаємодії з громадянами при дослідженні роботи судів. Глобально проект сприятиме доступності та підвищенню якості роботи судів області в цілому.

Оцінка роботи судів за методологією КГЗ проводиться в нашій області втретє. Раніше відвідувачам судів пропонували заповнити паперові анкети. Цього року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, впроваджується дистанційний формат збору даних.  ГО”Бюро правничих комунікацій” звертається до широкого кола громадськості, жителів Сумщини з проханням долучитись до опитування: якщо Ви були учасником судового провадження у будь-якому з судів Сумської області, будь ласка, заповніть електронну анкету за посиланням. Також інформація про проведення опитування розміщена на інформаційних постерах в фойє судів. За QR-кодом з допомогою (мобільного телефону) можна миттєво отримати доступ до анкети.  Ініціатори дослідження передбачили можливість долучитись до опитування телефоном.Телефонувати можна за номерами: +380954368983; +380972349661.