Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкти про закони щодо підтримки громадян і бізнесу під час карантину, які передбачають фінансову допомогу бізнесу, який отримав збитки у зв’язку з обмеженнями.

Про це йдеться на сайті глави держави.

Схвалені документи передбачають надання допомоги у розмірі 8 тисяч гривень найманим працівникам, які втратили частину зарплати внаслідок карантину, та фізичним особам-підприємцям, які через обмеження втратили частину доходу.

Зазначено, що закон “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” № 1071-ІХ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тисяч гривень найманим працівникам, які втратили частину заробітної платні внаслідок запровадження карантинних обмежень, та фізичним особам-підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину.

Зазначено, що ФОПи не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менше ніж за три місяці до набрання чинності цим законом; якщо у 2020 році сплатили ЄСВ за себе менше ніж за три місяці, а також якщо їхній вид діяльності не підпадає під карантинні обмеження.

Крім того, документ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину. Ця норма стосується підприємств, які (на час набуття чинності законом) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників через простій у зв’язку з впровадженням карантину.

Зеленський також схвалив продовження дії ліцензій на продаж алкоголю на період карантину, а також протягом трьох місяців після його закінчення.

Зазначено, що  глава держави погодив списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за всіма податками та зборами не перевищує 3060 гривень. Платники єдиного податку І групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року.

До 29 грудня 2021 року відстрочено погашення податкового боргу фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, що в загальній сумі не перевищує 6800 гривень.

Джерело: prm.ua